راه توده                                                                                                                                                          بازگشت

 

 

چاپلوسی

در طول تاریخ

با حاکمان مستبد

ایران چه کرده!

  

واقعیت اینست که شبکه جاسوسی اسرائیل در ایران پیش از انقلاب، بسیار زیرک تر و هوشیار تر از شبکه های خبری و جاسوسی امریکا و انگلیس در ایران عمل کردند. این نکته را هم ارتشبد فردوست قائم مقام ساواک و رئیس بازرسی دربار شاهنشاهی در بازجوئی های خود که بعدها بصورت خاطرات منتشر شد می گوید و هم پرویز ثابتی معاون سیاسی ساواک که چند سال پیش از اسرائیل به امریکا مهاجرت کرد به آن اشاره می کند. بنابراین، هیچ جای تعجبی نیست که اسرائیل در حساس ترین نهادهای نظامی و غیر نظامی جمهوری اسلامی نفوذ داشته باشد. فردوست در خاطراتش می گوید که اسرائیلی ها شبکه اطلاعاتی خود را مستقل از ساواک اما با استفاده از نفوذ و اعتباری که در ساواک داشتند در ایران سازمان دادند و هرگز ساواک اشرافی بر این شبکه نداشت. ثابتی نیز تقریبا همین را تائید می کند.

بموجب همین واقعیات که در جریان افشای محرمانه ترین فعالیت های اتمی، امکانات نظامی و ترور دانشمندان اتمی و دهها نمونه دیگر مشخص شده است، اسرائیل در اعماق برخی از حساس ترین نهادهای جمهوری اسلامی نفوذ دارد و طبیعی است که یکی از آنها سازمان ها و تشکیلات بسیج و سپاه باشد. چنان که در آینده شاید آشکار شود که آنها چه نفوذی در بیت رهبری داشته اند.

وقتی کسانی با زبانی آلوده به چاپلوسی با رهبر سخن می گویند و زیر این چاپلوسی ضد ملی ترین سیاست ها را با اهداف تقویت فرقه گرائی، تشویق ارتجاع مذهبی، اعمال خشونت و جلوگیری از هر تحولی پیش می برند نباید تعجب کرد. این روی دیگر همان سکه ترور دانشمندان اتمی است.

 بخوانید این جمله فرمانده بسیج را که با گفته هائی شبیه آن توسط فرماندهان سپاه و امام جمعه ها مو نمی زند:

"همه پیروزی های برجسته، مرهون بسیج حول ولایت بود و امروز هم با هدایت ولایت است که به پشت خیمه فرماندهی دشمن اصلی رسیده ایم و تجربه تلخ قرن ها محرومیت از آزادی و امنیت و عدالت کافی بود که ما قدر ولایت را امروز بشناسیم تا اگر قطعه قطعه مان کنند هر سلولمان فریاد برآورد "لبیک یا علی."

او در همین سخنرانی از 110 هزار بسیجی پا به رکاب رهبر در ورزشگاه آزادی سخن می گوید.  یعنی گارد بسیجی رهبر. این سخنان شاید خوش آیند رهبر جمهوری اسلامی باشد اما ارزش و اعتباری برای دفاع از کشور ندارد. آمریکا و اسرائیل خوب می دانند که ارزش این 110 هزار تن در حد همان گارد جاویدان شاه و فداییان صدام حسین است که در ظرف چند روز بخار شدند و به هوا رفتند.

 

این نوع سخنان چاپلوسانه که پشت آنها انگیزه جلب اعتماد بیشتر برای نفوذ و موقعیت بالاتر است، نشان می دهد که امثال وی خوب روحیه جاه طلبانه و قدرت پرستانه علی خامنه ای را تشخیص داده اند و می دانند چه بگویند که ایشان را خوش آید.

در طول تاریخ، همیشه چشم و گوش های بیدار و تیزبین بزرگترین سازمان های اطلاعاتی جهان، پس از کشف این خصلت در رهبران، بدنبال نفوذ از دروازه همین خصلت جاه طلبی و سرمستی از چاپلوسی به راس نهادهای حساس حکومت ها بوده است. با همین نفوذ است که آنها بدست همین رهبران شریف ترین و صادق ترین نیروهای ملی و میهنی و انقلابی را نابود می کنند و سرانجام نیز، سر خود جاه طلب را که آلت دست انواع بازی ها و توطئه های بزرگ شده زیر آب – خاک-  می برند. تاریخ جنبش های انقلابی ایران و جهان و حتی تاریخ چند هزار ساله ایران دهها و صدها نمونه از این دست را در سینه دارد.

این همه تملق و چاپلوسی نفرت انگیز، البته دلیل دیگری نیز دارد. چاپلوسان با شناخت همین روحیه در علی خامنه ای سعی می کنند خیال او را از خطر نظامیان آسوده کنند. بنابراین "قدرشناسی از ولایت" و اینکه اگر قطعه قطعه مان کنند هر سلولمان فریاد برآورد "لبیک یا علی" همگی داستان های تکراری است و در تاریخ ایران نمونه های بسیار دارد. نه آن بسیجی هائی که در دهکده ورزشگاه آزادی جمعشان کرده بودند حاضرند از امتیازات و رانت حکومتی که بخاطر آن وارد بسیج شده اند صرفنظر کنند و بخاطر علی خامنه ای قطعه قطعه شوند و نه فرماندهانشان. اینها همآنقدر برای رهبر اعتبار قائلند که احمدی نژاد و رحیم مشایی به او بهاء می دادند. ساده لوحی است که علی خامنه‌ای تصور کند حالا که نظامی ها چفیه به گردن آویخته اند سرنوشت وی را آنها رقم می زنند و نه مردم و روحانیان و مراجع. او تصور کرده امثال سردار نقدی و دیگر فرماندهان سپاه و بسیج و آنان که تفنگ و موشک در اختیار دارند عصای دستش اند. او سرنوشت دهها نمونه خود را نه در جهان، بلکه در همین منطقه خاورمیانه و اطراف ایران فراموش کرده است. سرانجام ذوالفقار علی بوتو و سپس ژنرال ضیاء الحق در پاکستان را فراموش کرده است. سرنوشت عبدالسلام عارف در بغداد، ژنرال نمیری در سودان، مجیب الرحمان در بنگلادش و... را از یاد برده است.

همین چاپلوسان شب ها در خلوت رضاشاه نشستند (ذکاالملک فروغی) و با خواندن حماسه های تاریخی فردوسی و کتاب "تالیران" فرانسوی و یا شرح اندیشه ها و فتوحات ناپلئون هندوانه زیربغلش گذاشته و او را با نادرشاه افشار و تیمورلنگ و سرانجام هیتلر مقایسه و بدست او بزرگترین جنایات را آفریده و دفتر انقلاب مشروطه را جمع کردند، چنان که اقدامات اصلاحی او در 10 سال اول سلطنتش نیز زیر جنایاتی که در دوران استبداد او روی داد از یادها رفت.

 

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh

 

 

 

 

 

 

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh

 

 

 

 

 

 

 تلگرام راه توده :

https://telegram.me/rahetudeh

 

        پیج فیسبوک راه توده

 

 

 

                       شماره 676  راه توده -  20 دیماه 1397

 

                                اشتراک گذاری:

بازگشت